Zadbaj lepiej o swój wzrok

Rate this post

Wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka. A łatwo jest zapobiegać chorobom, a nawet ślepocie, jeśli wcześniej się o nich wie. Tak więc, od ciąży, jest możliwe, aby zrobić to zapobieganie.

Jak wygląda ludzki wzrok?

Jest on bardziej złożony, porównując go z tym u niektórych zwierząt. Istnieją zwierzęta, które widzą tylko w świetle lub w ciemności, jak muchy. Zdrowe ludzkie oko widzi zarówno światło jak i ciemność w tym samym czasie. Widzi różne kolory, bliskie i dasuplementye.

Działa on również poprzez gruczoły łzowe, które chronią oczy przed wysychaniem i usuwają kurz, który dostaje się do oczu.

Problemy z widzeniem

Może wystąpić szereg problemów. Mogą one być związane z dysfunkcjami gałki ocznej lub z czynnikiem wieku. Najczęstszymi problemami są więc:

 • Niewyraźne widzenie;
 • Czerwone oczy i suche oczy
 • Alergie oczu
 • Częste choroby oczu

Podsumowanie problemów

Z nieostrym widzeniem mamy do czynienia, gdy dana osoba nie widzi przedmiotów i ludzi wyraźnie, ostro. Tak więc, problemy spowodowane przez nieostre widzenie są:

 • Krótkowzroczność – widzi blisko, ale nie widzi wyraźnie na odległość;
 • Astygmatyzm – zniekształcone widzenie z bliska i z dasuplementa;
 • Nadwzroczność – dobrze widzi na odległość, ale nie z bliska;
 • Prezbiopia – problemy z ogniskowaniem obrazów, występuje w zaawansowanym wieku;

Czerwone oczy są spowodowane zmęczeniem, kurzem, substancjami toksycznymi i alergiami. Suchość oczu, z drugiej strony, wynika z przegrzanego lub zbyt wentylowanego środowiska, a także z długotrwałego przebywania przed komputerem.

Alergie, znane również jako alergiczne zapalenie spojówek, są spowodowane narażeniem na czynniki takie jak pyłki, roztocza kurzu, pleśń, sierść zwierząt domowych i syntetycznych, itp.

Jak chronić swój wzrok?

Aby mieć doskonały wzrok, należy podjąć kilka prostych kroków. W ten sposób będzie można zapobiec również problemom zdrowotnym, które atakują wzrok.

 1. Noś codziennie dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne i preferuj okulary z polaryzacją
 2. Unikaj patrzenia bezpośrednio na światło słoneczne lub jakikolwiek obiekt, który odbija światło słoneczne;
 3. Nie należy również patrzeć bezpośrednio w ciemność, ponieważ uszkadza to siatkówkę, lepiej jest użyć np. latarki;
 4. Wizyta u okulisty co sześć miesięcy;
 5. Użyj dobrych kropli do oczu, jeśli twoje oczy są suche, łzawiące, czerwone itp;
 6. Unikaj spędzania zbyt wiele czasu przed telewizorem i komputerem;
 7. Podczas ręcznego czytania książki należy zachować minimalną odległość od obiektu, zmniejszając wysiłek wkładany w czytanie, a nawet osłabiając skutki krótkowzroczności;
 8. Podczas wykonywania czynności, podczas których oczy mają bezpośredni kontakt np. z dymem, należy nosić okulary ochronne;

Leave a Comment

This is map - health blog