Dbaj o swoje oczy!

0
Rate this post

Kiedy spędzasz zbyt dużo czasu przed ekranem komputera lub telefonu komórkowego, masz tendencję do otwierania oczu częściej i mrugania rzadziej. Praktyka ta zmniejsza naturalne nawilżenie gałki ocznej, które jest niezbędne dla zdrowych oczu.

Aby uniknąć problemów z oczami wynikających z tej praktyki, staraj się częściej mrugać i rób przerwy trwające co najmniej 20 sekund na każde 20 minut spędzone na patrzeniu w ekran.

Ważne jest również, aby trzymać monitor w odległości 50 centymetrów, a w razie potrzeby stosować krople do oczu zalecane przez okulistę. Upewnij się również, że prawidłowo dostosowałeś ustawienia ekranu, zwłaszcza w odniesieniu do jasności, aby nie był zbyt jasny.

UNIKAĆ STOSOWANIA NIEZATWIERDZONYCH KROPLI DO OCZU

Czy zauważyłeś, że w poprzedniej poradzie mówiliśmy o stosowaniu kropli do oczu? Bezkrytyczne stosowanie tego produktu może również przynieść komplikacje dla zdrowia Twoich oczu.

Nie możemy zapominać, że jest to suplement, więc powinien być przepisywany zgodnie z potrzebami każdej osoby. Dlatego należy unikać samoleczenia okulistycznego i stosować krople do oczu tylko pod fachową opieką.

POSTARAJ SIĘ NIE WYDRAPAĆ SOBIE OCZU

Nie możemy zaprzeczyć, że swędzenie oczu jest naprawdę niewygodne, ale akt drapania jest bardzo szkodliwy i należy go unikać. Wysiłek wykonany na kuli ziemskiej może spowodować kilka problemów, takich jak odwarstwienie siatkówki, astygmatyzm, keratoconus itp.

Ponadto, dłonie mogą przenosić brud i szkodliwe mikroorganizmy do oczu, wywołując choroby. Tak więc, gdy pojawi się uczucie swędzenia, spróbuj mrugać oczami, aby spróbować je złagodzić i, jeśli to konieczne, przemyj je wodą, aby wyeliminować wszelkie cząsteczki, które mogą powodować tę reakcję.

POSTARAJ SIĘ NIE WYDRAPAĆ SOBIE OCZU

KONTROLUJ SPOŻYCIE CUKRU

Nadmierne spożycie cukru szkodzi organizmowi w ogóle, ze względu na nadmiar glukozy, która gromadzi się we krwi. Zdrowie oczu jest również narażone na szwank przez tę niezrównoważoną dietę, zwłaszcza u tych, którzy już mają cukrzycę.

Ten nadmiar cukru we krwi może wywołać retinopatię cukrzycową, o której już wspominaliśmy w tym artykule. Idealną rzeczą dla tych, którzy nie mają cukrzycy jest umiarkowane spożycie słodyczy, a ci, którzy już mają tę chorobę, powinni trzymać ją pod kontrolą i śledzić z bardziej rygorystycznym okulistą.

POWSTRZYMAĆ SIĘ OD PALENIA PAPIEROSÓW

  • Palenie papierosów jest szkodliwe dla całego organizmu, jest czynnikiem ryzyka wielu chorób, a także powoduje znaczne szkody dla zdrowia oczu. Dzieje się tak, ponieważ obecne w nim toksyny upośledzają krążenie krwi.

Dlatego staraj się powstrzymać od palenia, aby nie sprzyjać rozwojowi zwyrodnienia plamki żółtej, zaćmy i uszkodzenia nerwu wzrokowego. Czy wiesz, że w tym ostatnim przypadku osoba może całkowicie stracić wzrok?

REGULARNIE UPRAWIAĆ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ

Regularna aktywność fizyczna jest niezbędna, aby zapobiec chorobom ogólnoustrojowym, o których wspomnieliśmy, czyli cukrzycy, nadciśnieniu i wysokiemu poziomowi cholesterolu. Ponieważ wszystkie te czynniki są związane ze zdrowiem oczu, ćwiczenia chronią również wzrok.

Oprócz zapobiegania tym problemom, aktywność fizyczna poprawia funkcjonowanie serca i aktywuje krążenie krwi. Dzięki temu składniki odżywcze i tlen łatwiej docierają do gałek ocznych, zapewniając dobre zdrowie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here