Akumuluje se vitamín D ve vašem zařízení?

Rate this post

Vitamíny umožňují vašemu tělu růst a také ustavení. Kromě toho hrají zásadní roli ve fyzických funkcích, jako je rychlost metabolismu, imunita a trávení potravy. Ve skutečnosti existuje 13 důležitých vitamínů, včetně vitamínů A, C, D, E a K a vitamínů B, jako je riboflavin a také folát. Podle Národní lékařské knihovny.

Spojených států je nejlepším způsobem, jak uspokojit své potřeby vitamínů, konzumace dobře vyvážené stravy obsahující různé potraviny. Pokud nedokážete naplnit své nároky pouze jídlem, www můžete požadovat doplňky výživy. Před užíváním doplňků se však poraďte se svým lékařem nebo dietologem.

Maximální množství vitamínu D

Maximální množství vitamínu DAkumuluje se vitamín D ve vašem zařízení? Jako vitamin rozpustný v tucích se vitamin D směrem nahoru nevyplavuje z vašeho těla močením. Ačkoli vaše fyzické tělo může snadno skončit škodlivou extrémní další konzumací, otrava rozhodně nepochází z jídla bohatého na vitamín D nebo přímého vystavení slunečnímu záření, v závislosti na Úřadu pro doplňky stravy. Maximální množství vitamínu D, které mohou dospělí bezpečně získat z doplňků stravy, je 4 000 globálních jednotek (IU) každý den.

  • Pokud tento limit překročíte, přebytek vitaminu D zůstává ve vašem krevním oběhu, což vede k nepříznivým následkům, jako je nechtěná regulace hmotnosti, anorexie a také abnormální srdeční rytmy. Přebytek vitamínu D může zvýšit hladinu vápníku v krevním oběhu, což způsobí poškození srdce, kapilár a také ledvin.
  • Užívání menších množství – například 1 000 IU denně – spolu s vápníkem ve formě doplňků zvyšuje vaše riziko ledvinových kamenů. Dostatečný příjem vitamínu D pro většinu dospělých je ve skutečnosti 600 IU denně pocházejících z jídla nebo doplňků.

Vyrábí jednotka vitamín D?

Potraviny, doplňky stravy a přímé vystavení slunečnímu záření dodávají vitamín D. Získání dostatečného množství – 600 IU denně pro většinu dospělých – je skutečně nezbytné pro celkové zdraví. Váš vyhublý systém vyžaduje vitamín D, protože tento vitamín podporuje vstřebávání vápníku, klíč pro zdravé a vyvážené kosti a progresi.

Vaše játra, nikoli vaše kosti, produkují vitamín D v reakci na sluneční ultrafialové paprsky. Cenné zdroje vitaminu v potravinách tvoří olej z tresčích jater, ryby a korýši, jako je losos a tuňák, a obohacené džusy a mléčné výrobky. Střední množství zahrnují vejce, margarín a také posilněné cereálie.

Existuje vitamín vhodný pro trávicí tělo?

Stejně jako zbytek vašeho těla, váš trávicí systém vyžaduje všechny nezbytné vitamíny a minerály. Vitamíny skupiny B a také vitamín C však hrají specificky užitečnou roli v trávicím zdraví, říká Dr. Chris Iliades, lékař a také přispívající autor pro zdraví a wellness pro EveryDayHealth.com. Vitamin B-folát, nebo dokonce kyselina listová, je spojen se sníženým rizikem buněk rakoviny tlustého střeva.

  • Vitamin B1, také nazývaný thiamin, pomáhá vašemu fyzickému tělu přeměnit sacharidy přímo na energii během trávení potravy. Vitamin B3 neboli niacin umožňuje běžné odbourávání sacharidů, tuků a alkoholických nápojů. Vitamin B6 neboli pyridoxin podporuje trávení bílkovin. Antioxidant vitamin C obohacuje vstřebávání železa a také žvýkačky a perleťově bílé wellness.
  • Pro splnění vašich potřeb vitamínů B Illiades doporučuje konzumovat dietní režim bohatý na celé povrchy, obiloviny, ryby a korýše, mléčné výrobky a také listovou zeleninu šetrnou k životnímu prostředí.
  • Pro zajištění vitamínu C byste měli přijímat sortiment ovoce a zeleniny. Nejlepšími zdroji vitamínu C jsou produkty z citrusových plodů, rajčata, jahody, papriky a skvělé brambory.

Jak dlouho vydrží denní dávka vitaminu D ve vašem systému?

Vitamin D je přítomen v tkáních vašeho těla a také v krvi. I když si vitamín D zajišťujete z potravin, vaše tělo ho také produkuje ve zpětné vazbě na sluneční záření. Vitamin D ve vašem krevním řečišti se zdá být při vyšetřeních krevního řečiště a podle Workplace of Dietary Supplements má poměrně dlouhý oběhový životní styl asi 30 dní.

Jednoduše řečeno, pokud dnes přijmete vitamin D – jídla bohatá na vitamín D nebo dokonce doplňky stravy, část pravděpodobně zůstane ve vašem fyzickém těle po dobu jednoho měsíce. Doba, po kterou vitamin D zůstává v buňkách vašeho fyzického těla, však není jasná.

Kolik času před tím, než se vitamín D dostane do systému? Vitamín D vstupuje do vašeho systému různou rychlostí v závislosti na jeho vlastním zdroji a také na dalších aspektech, jako je vaše celkové zdraví a zda je spotřeba vitamínu skutečně spojena s jinými živinami a potravinami.

Výzkumníci vitaminu D odhadují, že 5 až půl hodiny slunečního záření mezi 10:00 a také 15:00. minimálně dvakrát týdně na pažích, nohou nebo dokonce na zádech bez opalovacího krému stačí, aby si vaše tělo vytvořilo vitamín D, který potřebujete, zdůrazňuje

Úřad pro doplňky stravy. Vitamin D z potravin a také doplňků vstupuje do jater a také do tukové tkáně v průběhu trávení. Přestože se rychlost trávení liší, celé jídlo tráví Stion metoda u většiny jedinců trvá 24 až 72 hodin, v závislosti na doktorovi Michaelu F. Piccovi, gastroenterologovi Majonézy. Během tohoto okamžiku vaše fyzické tělo absorbuje vitamín D a také různé další živiny rozpustné v tucích. Konzumace vitaminu D – bohaté potraviny a také doplňky se zdroji tukových zásob, jako je olivový olej, losos nebo dokonce mandle, je velmi důležitá vzhledem k tomu, že tělesný tuk obohacuje vstřebávání.

Leave a Comment