Uszlachetnienia soczewek okularowych – Rodzaje powłok i ich właściwości – Doktor Marchewka

Rate this post

Opublikowano: 24 stycznia 2016

HARD (LAKIER UTWARDZAJĄCY)

Powłoka ochronna, zabezpieczającą soczewkę przed zarysowaniem i ograniczającą jej zużycie. Jest bazą dla powłok antyrefsuplementsyjnych. Jej skład jest dopasowany do składu powłok antyrefsuplementsyjnych, co gwarantuje idealne dopasowanie i przyleganie do soczewki. 

HI-VISION AQUA

(NOWOCZESNA POWŁOKA ANTYREFsuplementSYJNA O WŁAŚCIWOŚCIACH HYDROFOBOWYCH)

Powłoka antyrefsuplementsyjna zwiększa przepuszczalność światła do 99%.

Dzięki właściwościom hydrofobowym woda np. w postaci deszczu nie rozmywa się na powierzchni soczewki okularowej tylko stacza się w postaci kusuplement. Hydrofobowość powoduje także, że okulary szybciej odparowują w sytuacji nagłej zmiany temperatury otoczenia.

Powłoka posiada jednolity zielony odblask.

SUPER HI-VISION

(NOWOCZESNA POWŁOKA ANTYREFsuplementSYJNA O WŁAŚCIWOŚCIACH: HYDROFOBOWYCH, OLEOFOBOWYCH)

Powłoka antyrefsuplementsyjna zwiększa przepuszczalność światła do 99%. Dzięki właściwościom hydrofobowym woda np. w postaci deszczu nie rozmywa się na powierzchni soczewki okularowej tylko stacza się w postaci kusuplement. Hydrofobowość powoduje także, że okulary szybciej odparowują w sytuacji nagłej zmiany temperatury otoczenia. Ponadto dzięki właściwościom oleofobowym jest bardzo gładka i łatwa w czyszczeniu. Wszystkie właściwości powłoki powodują, że jest do powłoka, która posiada podwyższoną odporność na zarysowania, w porównaniu ze standardowymi soczewkami. 

HI-VISION LONGLIFE

(NOWOCZESNA POWŁOKA ANTYREFsuplementSYJNA O WŁAŚCIWOŚCIACH: HYDROFOBOWYCH, OLEOFOBOWYCH I ANTYSTATYCZNYCH)

Hi-Vision LongLife zapewnia komfort widzenia w każdym świetle i elegancki wygląd, dzięki powłoce antyrefsuplementsyjnej najwyższej jakości.Powłoka antyrefsuplementsyjna zwiększa przepuszczalność światła do 99%. Dzięki właściwościom hydrofobowym woda np. w postaci deszczu nie rozmywa się na powierzchni soczewki okularowej tylko stacza się w postaci kusuplement. Hydrofobowość powoduje także, że okulary szybciej odparowują w sytuacji nagłej zmiany temperatury otoczenia. Ponadto dzięki właściwościom oleofobowym jest bardzo gładka i łatwa w czyszczeniu. Powłoka posiada także właściwości antystatyczne, dzięki którym odpycha kurz i inne zabrudzenia znajdujące się w powietrzu. Najlepsza powłoka antyrefeksyjna na rynku, wyróżniona prestiżową nagrodą iF Material Award 2010, posiada 3 letnią gwarancję. Powłoka Hi-Vision LongLife stanowi bazę dla powłok BlueControl oraz UV Control, które dodatkowo chronią Twoje oczy przed niebieskim światłem (BlueControl) i promieniowaniem UV (UV Control). Hi-Vision LongLife zapewnia komfort widzenia w każdym świetle i elegancki wygląd, dzięki powłoce antyrefsuplementsyjnej najwyższej jakości.

HI-VISION LONGLIFE

(NOWOCZESNA POWŁOKA ANTYREFsuplementSYJNA O WŁAŚCIWOŚCIACH: HYDROFOBOWYCH, OLEOFOBOWYCH I ANTYSTATYCZNYCH, CHRONIĄCA W 100% WZROK PRZED SZKODLIWYM DZIAŁANIEM PROMIENI UV)

Połącznie wszystkich właściwości HVL + 100% ochrony przed UV.

Hoya UV Control to unikalna powłoka nanoszona na wewnętrzną powierzchnię soczewek, której zadaniem jest blokowanie odbicia światła UV i ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. W połączeniu z materiałem z którego wykonane są soczewki, powłoka UV Control oferuje 100% ochronę przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych.

HI-VISION LONGLIFE

(NOWOCZESNA POWŁOKA ANTYREFsuplementSYJNA O WŁAŚCIWOŚCIACH: HYDROFOBOWYCH, OLEOFOBOWYCH I ANTYSTATYCZNYCH, NEUTRALIZUJE NADMIAR ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO)

Połącznie wszystkich właściwości HVL + 100% ochrony przed szkodliwym światłem niebieskim powodującym: powodując suchość, zmęczenie i podrażnienie oczu, niewyraźne widzenie, bóle głowy, a nawet bezsenność.

Powłoka BlueControl neutralizuje niebieskie światło emitowane przez urządzenia esuplementtroniczne i sztuczne źródła światła zapobiegając jednocześnie powstawaniu powyższych objawów i  oferując komfortowe, zrelaksowane i kontrastowe widzenie oraz bardziej naturalną percepcję kolorów.

Źródło: hoya.pl

This is map - health blog