Piko – Doktor Marchewka

0
Rate this post

Polski Instytut Kształcenia Optyków to unikatowa jednostka szkoleniowa, która gwarantuje studentom powiązanie wiedzy merytorycznej z praktyką zawodową. Tak efektywne połączenie dydaktyczne zapewnia jej stała współpraca z salonami optycznymi Doktor Marchewka, które dodatkowo gwarantują absolwentom zatrudnienie w zawodzie. Śmiało zatem można stwierdzić, że jest to jedyna taka szkoła w całej Europie.

Własny budynek, nowocześnie wyposażone sale wykładowe, pracownie zaopatrzone w sprzęt najnowszej generacji wykorzystywany w najlepszych salonach to tylko część atutów Instytutu. Jednostka kładzie bowiem duży nacisk na zapewnienie słuchaczom wykwalifikowanej kadry Wykładowców, praktyków z wieloletnim stażem, a program nauczania jest w pełni spójny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ponadto w trakcie nauki w Polskim Instytucie Kształcenia Optyków słuchacze mają zapewnione staże w sieci salonów Doktor Marchewka, gdzie szkolą się pod okiem doświadczonych specjalistów. Taka forma nauczania daje im gwarancję perfekcyjnego przygotowania do państwowego egzaminu i przyszłej pracy zawodowej. A zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży powiększa się adekwatnie do szybkiego wzrostu liczby Polaków cierpiących na wady wzroku.

PIKO jest zlokalizowana w Tarnogórze, bardzo dobrze skomunikowanej z Zamościem, Chełmem oraz Lublinem. Dla uczniów zainteresowanych noclegiem szkoła przygotowała własny nowoczesny internat z pokojami 2- i 3-osobowymi.

Więcej na: WWW.PIKO.EDU.PL.