Przygotowanie do badania wzroku: czego należy się spodziewać

0
Rate this post

Najczęstsze pytania dotyczące badań okulistycznych to:

 • Ile kosztuje badanie wzroku?
 • Jak często powinienem badać swoje oczy?
 • Co należy zabrać ze sobą na egzamin?

Te wskazówki mogą pomóc Ci przygotować się do badania wzroku. Pierwszym krokiem jest znalezienie okulisty w pobliżu.

Ile kosztuje badanie wzroku?

Badania oczu są dostępne w większości klinik okulistycznych, niezależnie od tego, czy są one niezależne, czy też jest ich wiele (część krajowej sieci) i będą wykonywane przez doradcaa okulistę.

Koszt badania wzroku może się znacznie różnić w zależności od miejsca zamieszkania i innych czynników, takich jak:

 1. Czy badanie jest przeprowadzane przez optometrystę czy okulistę
 2. Badania wchodzące w skład egzaminu
 3. Czy badanie obejmuje dopasowanie soczewek kontaktowych lub inne usługi związane z soczewkami kontaktowymi
 4. Koszt badania wzroku może się znacznie różnić w zależności od tych czynników, a także od tego, czy niektóre lub wszystkie badania są pokrywane przez NHS.
 5. Badanie wzroku dla soczewek kontaktowych może kosztować więcej niż rutynowe badania w celu sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia oczu i aktualizacji recepty na okulary.
 6. Porównując ile kosztuje badanie wzroku, upewnij się, że porównujesz “jabłka do jabłek”. Kompsuplementsowe badanie wzroku powinno obejmować co najmniej następujące elementy:
 7. Przegląd osobistej i rodzinnej historii zdrowia oraz wszelkich historii problemów z oczami.
 8. Ocena wzroku do dali i bliży za pomocą mapy okulistycznej
 9. Ocena krótkowzroczności, nadwzroczności lub obecności astygmatyzmu.
 10. Badanie widzenia z bliska, aby określić, czy masz prezbiopię i czy potrzebujesz soczewek progresywnych
 11. Ocena zdolności Twoich oczu do pracy w zespole

Jeśli masz ponad 40 lat lub w rodzinie występowała jaskra; badanie ciśnienia w oku i badanie nerwu wzrokowego w celu wykluczenia jaskry

Badanie wnętrza oka w celu wykluczenia innych chorób oczu, takich jak zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej.

Badanie soczewek kontaktowych zazwyczaj obejmuje dodatkowe testy i procedury poza wymienionymi powyżej.

Pamiętaj, aby zapytać, które testy są wliczone, gdy otrzymasz informacje na temat kosztów badania oczu. Niektóre miejsca reklamują niski koszt egzaminu, ale po przyjeździe należy powiedzieć, że trzeba zapłacić więcej, jeśli chcesz pewne procedury – takie jak rozszerzenie źrenicy, zdjęcia siatkówki, itp. – które mogą być zawarte w wyższej cenie badania podanej w innym miejscu.

Niektóre “intangibles” powinny być również brane pod uwagę przy porównywaniu kosztów badania oczu. Mogą one obejmować: profesjonalizm i przyjazność okulisty i personelu; poziom wyszkolenia optyków lub konsultantów optycznych; czas oczekiwania na badanie; zaawansowanie (lub przestarzałość) sprzętu do badań; wygodę gabinetu; godziny pracy.

Dobrym pomysłem przy wyborze optyka jest również poproszenie znajomych o referencje i zbadanie najlepszych cen najpierw poprzez osobistą wizytę w gabinecie przed umówieniem się na egzamin.

Kiedy należy poddać się badaniu wzroku

Większość okulistów zaleca kompsuplementsowe badanie wzroku co rok do dwóch lat, w zależności od wieku, czynników ryzyka i tego, czy nosisz okulary lub soczewki kontaktowe.

Dzieci
Rutynowe badania oczu są niezbędne dla dzieci, aby być gotowym do nauki w szkole, a eksperci twierdzą, że ponad 80% informacji, które dzieci otrzymują w klasie jest prezentowana wizualnie.

Pierwsze badanie wzroku u dzieci powinno być wykonane w wieku 6 miesięcy, kolejne między 2 a 2,5 rokiem życia, a następne tuż przed pójściem do szkoły. Dzieci nieobjęte ryzykiem powinny kontynuować badania okulistyczne co dwa lata do 18 roku życia.

Dzieci z czynnikami ryzyka wystąpienia problemów ze wzrokiem mogą potrzebować pierwszego badania wzroku przed 6 miesiącem życia i mogą wymagać częstszych badań w okresie dzieciństwa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here