Okulary zmiennoogniskowe – rodzaje i przeznaczenie – Doktor Marchewka

Rate this post

Opublikowano: 24 stycznia 2016 Przeznaczone dla osób, młodych,  które wymagają bardzo długiego patrzenia z bliska – praca przy komputerze, precyzyjne czynności, czytanie. Zarówno dla osób z problemem wyraźnego widzenia w dal jak i dla osób widzących w dal dobrze. Zapewniają komfort przy długim patrzeniu na bliskie odległości, zapobiegają zmęczeniu oczu, oraz zabezpieczają Nasze oczy przed nadmiernym wysiłkiem, przy wielogodzinnej obserwacji przedmiotów położonych blisko nas: książki, komputera, tabletu, które mogą wypływać na Nasz wzrok niekorzystnie doprowadzając do tzw. skurczu mięśnia rzęskowego, uniemożliwiając – nawet osobą wolnych od wady widzenia – wyraźne widzenie przedmiotów położonych w dali.

Okulary relaksacyjne – Możliwości:
 1. Materiały: 1.50, 1.60, 1.67
 2. Uszlachetnienia: antyrefsuplements

Okulary do odległości bliskich i pośrednich (tzw. biurowe)

Przeznaczone dla osób, które maję problem z wyraźnym widzeniem z bliska, ale chcących widzieć na więcej niż jedną odległość. Dobrym przykładem jest np. księgowa lub pracownik biura, który chce widzieć nie tylko dokumenty, ale także całe biurko i to co znajduje się w pomieszczeniu w odległości do 4 metrów. 

Okulary tzw. biurowe nie nadają się do używania na zewnątrz, prowadzenia pojazdów, gdyż uniemożliwiają wyraźne widzenie przedmiotów położonych dasuplemento (tj. powyżej 4  metrów). Doskonale nadają się do użytkowania w pomieszczeniach w pracy lub w domu.

Okulary biurowe polecamy szczególnie:

 • pracownikom biurowym (stąd ich potoczna nazwa)
 • muzykom
 • plastykom
 • aptekarzom
 • dentystom
 • doradcaom
 • rejestratorkom
 • tym wszystkim, którzy potrzebują komfortowego widzenia w odległości od 40 do ok. 200 cm
Okulary do odległości bliskich i pośrednich – Możliwości:
 1. Konstrukcje: Do 2 metrów, do 4 metrów, indywidualne.
 2. Materiały: 1.50 , 1.60 , 1.67
 3. Uszlachetnienia: antyrefsuplements

Okulary progresywne.

Służą do korygowania najbardziej popularnych wad wzroku: krótkowzroczność, dasuplementowzroczność, astygmatyzm, prezbiopia. Przeznaczone dla osób po 40 roku życia, ceniących wygodę, niezależność, estetykę. Okulary progresywne dają możliwość wyraźnego widzenia przedmiotów położonych dasuplemento i blisko, a także położonych w odległościach tzw. pośrednich: nawigacja samochodowa, ekran komputera, lecz nie zapewniają na tych odległościach (pośrednich) tyle komfortu co okulary tzw. biurowe. 

Okulary progresywne – Możliwości:
 1. a)Konstrukcje: Podstawowe, indywidualne
 2. b)Materiały: 1.50, 1.53, 1.60, 1.67, .1.74
 3. c)Uszlachetnienia: antyrefsuplements, barwienie, fotochrom, polaryzacja.
This is map - health blog