Sztukaodzywiania to także zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia: wszystkie właściwe nawyki, których należy przestrzegać właściwych zachowań zapewniających zdrowy i zrównoważony styl życia. Jak wiemy, zdrowie musimy teraz budować poprzez odpowiednie zachowania prowadzące do zdrowego stylu życia, jednak co to wszystko oznacza?

Przede wszystkim oznacza to siedzenie przy biurku i karmienie się w najbardziej odpowiedni sposób, zaczynając od śniadania. Lubię powtarzać moim pacjentom, że dobre samopoczucie buduje się na stole, w rzeczywistości poprzez jedzenie możemy pomóc lub uszkodzić nasze serce, umysł oraz wszystkie różnorodne narządy i metody, które pozwalają naszemu ciału zachować zdrowie.

OGRANICZAJ CUKIER I SÓL

Warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach problemy sercowo-naczyniowe spowodowane nadmiarem cukru i soli w naszej diecie znacznie wzrosły właśnie dlatego, że niestety produkty przemysłowe są w nie bogate. Wystarczy zapoznać się z etykietami poszczególnych produktów spożywczych, aby poznać nadmierną zawartość cukrów, w postaci rozmaitych syropów i soli, w każdym ultraprzetworzonym posiłku obecnym na naszych stołach.

Jak zatem uchronić się przed nadmiarem cukru? Przede wszystkim kupując jak najmniej posiłków ultraprzetworzonych, a przede wszystkim nie zużywając ich nieustannie w ciągu dnia. Dlatego zwracaj uwagę na etykiety i wybieraj znacznie mniej wyrafinowane produkty! Musimy ograniczyć spożycie całej gamy posiłków pochodzących z cateringu zbiorowego i posiłków szybkich. Unikając nadmiaru cukru, pozwolisz organizmowi utrzymać niski poziom insuliny, hormonu, który jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za gromadzenie się tkanki tłuszczowej, niezależnie od tego, czy występuje ona w organizmie.

Co więcej, często wprowadzamy do naszej diety zbyt dużo soli, ponieważ jest ona obecna w nadmiarze w kupowanej przez nas żywności; dlatego też radzę nie doprawiać potraw zbyt dużą ilością soli i zastępować ją przyprawami, które sprawią, że nasze danie będzie smaczne.

Zdrowy styl życia to sztukaodzywiania

Nie zaniedbuj także tego, że wybierana przez nas żywność jest niezbędna do rozwoju układu odpornościowego, który w 70% znajduje się w jelitach. W tym celu dość istotne jest wprowadzenie do naszej diety witamin zbliżonych do witamin C, A, D oraz witamin z grupy B. Aby uzupełnić te składniki, konieczne jest wprowadzenie świeżych, a przede wszystkim sezonowych produktów spożywczych, ponieważ tylko w nich możemy odkryć witaminy i minerały występujące w większych ilościach. Pamiętaj też, aby kilka razy w tygodniu jeść ryby, gdyż zawierają one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komórek kwasy omega 3 oraz liczne minerały, a także jod, który pobudza naszą tarczycę do lepszej pracy.

SEN, SPORT I NAWILŻENIE: ZNACZENIE PRAWIDŁOWEGO STYLU ŻYCIA – SZTUKAODZYWIANIA – odpowiednich zachowań zapewniających zdrowy i zrównoważony styl życia

Zdrowy styl życia to sztukaodzywianiaDobry sen jest również bardzo ważny dla organizmu. W nocy musimy odzyskać siły witalne i przywrócić prawidłowe rytmy dobowe; więc jeśli być może mamy trudności z zasypianiem, wybierzemy się na kolację z posiłkami opartymi głównie na węglowodanach skomplikowanych, odpowiadających ryżowi, jęczmieniu, owsowi, orkiszowi i pszenicy, doprawionych dobrą oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia, aby zapewnić dobry sen.

Kiedy mówię o odpowiednich zachowaniach zapewniających zdrowy tryb życia, mam na myśli również obecność odpowiedniej ilości aktywności fizycznej! W naszym społeczeństwie większość osób wykonuje bardzo siedzącą pracę, co wymaga długiego siedzenia przed komputerem i z tego powodu Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wykonywanie co najmniej 150 minut ćwiczeń fizycznych w ciągu tygodnia aerobik o umiarkowanej intensywności lub co najmniej 75 minut energicznych ćwiczeń plus programy wzmacniające główne grupy mięśni, dwa lub więcej razy w tygodniu.

sztukaodzywiania to aby spalić tłuszcz, nasz organizm potrzebuje tlenu, a co za tym idzie aktywności aerobowej, jednak w tym celu chce także rozbudować masę mięśniową, dlatego trzeba pracować nad tkanką mięśniową.

Oczywiście równie ważne jest nawadnianie podczas aktywności fizycznej, jak i w ciągu dnia, ponieważ jak powszechnie wiadomo, nasz organizm składa się w 70% z wody i bez niej nasze komórki nie działają prawidłowo. Dlatego zaleca się wypijanie w ciągu dnia nie mniej niż dwóch litrów wody, najlepiej z niską zawartością stałych pozostałości, a jeśli nie możesz pić zbyt dużo, poczęstuj się skwierczącymi lub zimnymi aromatyzowanymi herbatkami ziołowymi, jednak cały czas bez w tym cukier.

SEN, SPORT I NAWILŻENIE: ZNACZENIE PRAWIDŁOWEGO STYLU ŻYCIA

Jakie są zatem właściwe zachowania zapewniające zdrowy styl życia? Ćwicz, zdrowe odżywianie, najnowsze produkty wysokiej jakości, odpowiednie nawodnienie i suplementacja, a zobaczysz, że naprawdę poczujesz się lepiej, będziesz wyjątkowo ważny i pełen energii!

WYBIERZ PRODUKTY SEZONOWE

Zdrowy styl życia: złote wytyczne, których należy przestrzegać? Główne zasady, których należy przestrzegać, aby żyć właściwie, są łatwe, ale wymagają wytrwałości, aby osiągnąć cel. Nie można oddzielać zdrowego stylu życia od dokładnego planu żywienia, zapominając jednak, że dla osiągnięcia właściwej stabilności psychofizycznej dodatkowo niezbędna jest dbałość o umysł i dobre samopoczucie wewnętrzne z sztukaodzywiania. Dobre samopoczucie jest efektem końcowym splotu czynników: emocji, środowiska, pracy i jedzenia. Znalezienie najlepszej stabilności jest wyzwaniem każdego człowieka.

Odkryj dodatkowo dziesięć wskazówek dobrego samopoczucia

Co to znaczy prowadzić zdrowy tryb życia? Zbiór wszystkich naszych codziennych działań prowadzi nas do kierowania lub nie prowadzenia prawidłowego stylu życia; wszystko, co robimy, widzimy lub słyszymy, może mieć wpływ na nasz stan psychofizyczny. Jeśli życie jest także wynikiem nagłych wydarzeń, jedynym czynnikiem, który musimy zrobić, jest działanie zgodnie z tym, nad czym będziemy mieć kontrolę. Prowadzenie zdrowego trybu życia oznacza zatem unikanie wszelkich działań niebezpiecznych dla zdrowia naszego organizmu, prawidłowe odżywianie i wykonywanie ćwiczeń fizycznych dostosowanych przynajmniej do cech ciała.

Zasady, których należy przestrzegać, aby prowadzić zdrowy tryb życia
Poniżej znajduje się lista 10 wskazówek, od odżywiania po ruch, których powinniśmy zawsze przestrzegać, aby przyjąć styl życia możliwie najbardziej odpowiedni.

Czy aktywność fizyczna Eksperci podkreślają znaczenie uprawiania nie mniej niż sto pięćdziesiąt minut aktywności fizycznej tygodniowo, a więc około 20 minut dziennie. Niezależnie od tego, czy spacerujesz w określonym tempie, chodzisz po schodach, czy jeździsz na rowerze, Twoje tkanki mięśniowe i krążenie będą Ci wdzięczne.
Ogranicz cukier i tłuszcze Zgodnie ze śródziemnomorską dietą, cukry i tłuszcze powinny zajmować niewielką część spożywanych posiłków. Preferuj produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe i ryby, wśród nabiału nie należy przesadzać z serem, spożywanym maksymalnie dwa razy w tygodniu i to samo zalecenie dotyczy różowego mięsa, natomiast spożycie słodyczy warto zarezerwować na specjalne okazje.

Tak dla sezonowych owoców i warzyw Źródła odżywczych witamin i przeciwutleniaczy, sezonowe owoce i warzywa są wyjątkowo czyste i najnowsze. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że każdy kolor wiąże się z konkretnymi dobroczynnymi substancjam: o ile żółty oznacza obecność karotenoidów, to czerwony jest gwarancją likopenu i antocyjanów. Kolor zielony symbolizuje kwas foliowy, chlorofil i magnez, a niebieski witaminę C, potas, magnez i karotenoidy.

Wybieraj pełnowartościowe źródła białka Soja (w tym edamame i tofu), wszelkiego rodzaju fasola, soczewica, ciecierzyca i groszek to posiłki polecane przez kardiologów, ponieważ nie wydają się mieć wyłącznie nadmiaru białka, ale dodatkowo są dobrymi źródłami z włókna. I odwrotnie, gdy spożycie fioletowego mięsa jest wysokie, wzrasta śmiertelność z powodu chorób serca, a także wskaźnika masy ciała i obwodu talii, czyli dwóch ważnych elementów zagrożenia.

Śpij co najmniej 8 godzin dziennie, czyli najlepsza sztukaodzywiania.

Sen pozwala naładować akumulatory i w absolutnie najlepszy sposób stawić czoła kolejnemu dniu, ale to nie wszystko. Mózg potrzebuje również godzin snu, aby utrwalić wspomnienia tego, co wydarzyło się w ciągu dnia. Lepiej zatem zagwarantować dobowy odpoczynek trwający minimum osiem godzin.

Pij co najmniej 2 litry wody. Woda jest niezbędna do życia i stanowi element zdrowego trybu życia. Budowa ciała dorosłych składa się w 60% z wody, a nawet umiarkowane odwodnienie, rzędu 2% masy ciała, może negatywnie wpłynąć na funkcje poznawcze i wydolność fizyczną. Zalecana dawka to półtora litra wody dziennie, a najlepiej dwa.
Przeczytaj także dziesięć zalet wody.